Deniz Akkaya infaz memurlarının çilesini anlattı

21

Hatırlanacağı üzere Deniz Akkaya sosyal medya üzerinde Selin Ciğerci’ye söylediği sözler nedeniyle çıkarılan tedbir kararını bozmasının ardından  3 gün zorlama hapis cezasına çarptırılmış ve cezasını çektikten sonra Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan tahliye edilmişti. Ünlü manken, magazincilere yaptığı açıklamada “Gayet paşalar gibi yattık çıktık” demişti.

Söylemezsem Olmaz programına konuk olan Deniz Akkaya, cezaevinde geçirdiği üç günü anlatırken en çok infaz memurları ile empati kurduğunu çünkü özellikle ergen kızların içeride onlara kan ağlattığını söyledi.

Geçirdiğim üç gün için bile üç ciltlik kitap çıkarılacak bir durumun olmadığını dile getiren Akkaya disiplin cezası aldığı için cezaevindeki mahkumlarla empati kurabilme imkanım olmadı. Bu yüzden sadece infaz koruma memurları ile empati kurabildim. Bu süreçte cezaevinde fazla sağda, solda dolaşmama rağmen dikkatimi çeken ilk şey ergen kızların infaz koruma memurlarının anasını ağlattığı oldu. Bazıları madde bağımlısı, kendilerini yerden yere atıyorlar, devamlı çığlıklar. İnfaz memuru engellemek isterken bir yeri kanasa, elbisesi yırtılsa sorumlusu o. Böyle bir olayda anında hakkında soruşturma açılır. Allah onlara kolaylık versin” dedi.

Böyle bir olaya tanık olduğunu söyleyen Deniz Akkaya “Bir genç kız kendisini yerden yere atarak zarar verirken, infaz koruma memurları uzaktan durup müdahale dahi edemediler. Bu konuda devletin infaz koruma memurları için kolaylıklar sağlaması gerekir” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.