İstasyon dergisinin açtığı yarışmanın son başvuru tarihi açıklandı

130

Geçtiğimiz yıl Maltepe Belediyesi tarafından hazırlanarak yayın hayatına giren ve ilk yılını tamamlayan İstasyon dergisi yeni öykü yazarlarına kucak açtı. Yayın hayatının 1 yılını tamamlayan ‘Cumhuriyet Adalet ve Demokrasi’ konulu öykü yarışması düzenledi.

Geçtiğimiz yıl Maltepe Belediyesi, Kültür Müdürlüğü’nün bünyesinde yayınlanmaya başlayan ‘‘İstasyon’’ dergisinin düzenleyeceği  ‘‘İstasyon öykü yarışması’’ ile yeni öykü yazarlarına kucak açıyor. Öykü yarışmasında dereceye giren öykülerin yazarları İstasyon dergisinin ileriki yazılarında sayfalarına taşıyacak ve bu sayede Türk Edebiyatı yeni yazarlar ve öyküler kazanacak.

‘‘İstasyon’’ dergisi tarafından düzenlenecek öykü yarışmasına katılarak yarışma sonunda jüri tarafından seçilecek olan ilk 3 öykü ve yazarına sayfalarında devamlı olarak yer verilirken yarışma sonunda  mansiyon ödülünü alan yarışmacılarımızın da içinde bulunduğu jüri tarafından seçilecek olan 12 öykü ‘‘İstasyon’’ dergide yayınlanacaktır.

Yarışma için aranana tek şart yazılacak öykülerin Cumhuriyet, Adalet ve Demokrasi temalarında olması gerekiyor. Bu tarz öykü yazan herkesin katılabileceği yarışmada ilk üçe girecek yazarlara notebook (bilgisayar) hediye edilecektir. Ayrıca, İlk 20’ye giren yarışmacıların öyküleri İSTASYON dergide yayınlanacaktır.

Yarışmanın son başvuru tarihi 01 Ekim 2021, sonuçlar ise 28 Ekim 2021 tarihinde ‘‘İstasyon’’ dergi internet sayfasından duyurulacak. Öyküleri ile yarışmaya katılmak isteyenler [email protected] e-mail ya da Maltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Gülsuyu Mah. Nar sok. E5 Yanyol üzeri Maltepe-İstanbul adresinden posta yoluyla başvurularını yapabilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.