Ustalara Saygı fotoğraf sergisi açıldı

67

Ustalara Saygı Fotoğraf Sergisi’nde ülkemizin birbirinden değerli fotoğrafı sanata dönüştüren fotoğraf sanatçılarının eserleri, sanatseverlerle buluşuyor. Serginin sponsorluğunu Burgan Bank üstlenirken Ara Güler, Ersin Alok ve Gültekin Çizgen’in de bulunduğu dokuz büyük fotoğraf ustasının 1950 ila 1960 yılları arasında çektiği İstanbul fotoğrafları yer alıyor.

1950-1960 yılları arasında 9 ünlü fotoğrafçımızın çekmiş olduğu İstanbul’u anlatan fotoğraflarda sıra dışı estetik bakış açıları ile İstanbul’u bir sanat yapıtına dönüştüren fotoğraf sanatçılarının eserlerini bir araya getirilen sergide birbirinden nefis kareler fotoğraf severleri bekliyor.

Sergide Yıldız Moran, Ara Güler, Gültekin Çizgen, Ersin Alok, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Nusret Nurdan Eren, Ozan Sağdıç, Şemsi Güner gibi Türk fotoğrafının sembol isimlerinin fotoğrafları yer alıyor.

Sergideki tüm fotoğraflar bu büyük ustaların dünyaya bakışını, görsel ve sanatsal yaklaşımlarının anlamak için kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. Sergiyi ziyaret edeceklere uzun ve nostaljik bir yolculuğa çıkaracak serginin bir başka amacı da zor günler geçirdiğimiz bu dönemde sanatın iyileştirici etkisini yaymak ve sanatseverlere moral vermek.

Usta fotoğrafçıların sergide paylaşılan tüm çalışmaları neredeyse 1950-1960 arasındaki bu döneme, bir başka deyişle İstanbul’un “en hızlı dönemi”ne tanıklık ediyor. Maslak’taki Luca Fine Art Galeri’de düzenlenen sergi, 17 Temmuz 10 Ağustos  2021 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.