Genç sanatçı çocuklara çevre bilincini aşılamaya çalışıyor

90

Bosh Çocuk Tiyatrosu ‘Dünya Bizim Evimiz’ başlığıyla sürdürülebilir bir dünyanın kapılarını aralamak için kez ormanları konuşuyor. Bosh Çocuk Tiyatrosu tarafından yeni sergilenmeye başlayan oyunda orman koruyucusu ‘Korucu Kız’ seslendirmesiyle karşımıza çıkan ünlü oyuncu Yağmur Tanrısevsin, çocuklara çevre bilincini aşılıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, ile Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu birlikte işbirliği yaparak 10 bölümlük bir projede birlikte çalışırlarken her bölümünde sürdürülebilir bir dünya için farklı konulara değiniyor. Yiğit Pakmen’in kaleme aldığı oyunlarda, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularına çevreye duyarlı ünlü isimler eşlik ediyor.

 Projeye büyük destek veren Yağmur Tanrısevsin, ormanların dünyamız ve geleceğimiz için çok önemli olduğunu vurgulayarak aslında seslendirdiği karakterler bire bir örtüştüğünü söyleyerek ben bu projede ormanları koruyan, ormanın içerisinde huzuru ve temizliği sağlayan, ormanda olabilecek herhangi bir tehlikeyi önlemeye çalışan ve tabi ki hayvanları da koruyan ‘Korucu Kız’ seslendirmesiyle karşınıza çıkıyorum.

Yağmur Tanrısevsin seslendirme sonrası çok mutlu oldum. Çevreye duyarlı bir birey olarak çevremdeki herkesi, her fırsatta daha güzel bir dünya için farkındalığa davet ediyorum. Bu projede olmak benim için çok büyük değer taşıyor. Bizler sadece kendimize değil aynı zamanda tüm canlılara karşı sorumluyuz. Lütfen bunun artık hep birlikte farkına varalım ve buna göre davranalım” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.