Budizm felsefesini eserleriyle birleştiriyor

24

Başarılı sanatçı Gamze Kırşavoğlu, İstanbul’lu sanatseverleri yeni eserleriyle buluşturmaya devam ediyor. 15 Temmuz tarihinden itibaren Beşiktaş Akaretler Karl & Ein Sanat Galeri’de Elif Patan ve Ecem Gürleyen kuratörlüğünde düzenlenecek ”Art of Life”sergisinde Gamze Kıratlıoğlu yeni çalışmalarını sergileyecek.

Başarılı sanatçı Art of Life adlı serginin temasını farklı bir şekilde ifade ederken bundan uzak doğu seyahatlerinden etkilenmiş olabileceğini ifade ederken Budizm felsefesine de yatkın olduğunu göstermiş oldu.

Gamze Kırşavoğlu sergiye “Alter Ego” ve “Daha Ötesi” adlı eserleriyle katılırken eserlerinin hikayesini de şöyle açıklıyor.

Anılarımdan, kendi benliğimden ve yaşadığım deneyimlerden ortaya çıkan bir kişiliğin yansımasıdır Alter Ego. Diğer eserim “Daha Ötesi” ise var olanın dışında da bir benliğimizin dışa vurumu. Ve bu iki eserim aslında birbirini birbirini tamamlayan ve anlam bütünlüğü sağlayan derinlikler içeriyor”.dedi.

Başarılı sanatçı eserlerinde dinamik fırça vuruşlarıyla dolu ve boşluk bırakmayan, tüm tuvali dolduran çalışmalarında, renk alanı ressamlarının kullandığı renkleri andıran canlı renkler kullanıyor. Çalışmalarında tek bir odak noktası olmayan sanatçının yağlıboya eserlerinde esere bakanların gözleri her defasında bir sonraki renge takılırken resmin içinde dolaşmaya başladığını hissettiriyor.

Gamze Kırşavoğlu’nun eserlerini Karl & Ein Sanat Galerisi’nde 22- 30 Temmuz tarihlerinde görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.