Sıfırın Altında Yaşam BBC Earth kanalında

79

Kuzey Kanada’nın ücra bölgelerinde medeniyetten uzak yaşayan insanların hikâyelerine yer veren ve dört kez Emmy ödülü alan ve popülerliğini kaybetmeden sürdüren “Sıfırın Altında Yaşam” adlı belgesel 20 Temmuz Salı günü saat 23:00’dan itibaren Digitürk, Tivibu ve D-Smart üzerinden izlenebilen BBC Earth’te izleyicisiyle buluşacak.

Belgeselde Kanada kızıldereliler dahil olmak üzere bir çok farklı topluluğun zor şartlar altındaki yaşamları anlatılırken belgeselin odak noktası olan bu cesur karakterler, geleneksel hayatta kalma yöntemlerini kullanarak, vahşi çevreye uyum sağlamanın pratik yollarını bulmanın mücadelesi içerisindeler. Doğanın acımasız ve vahşi koşullarında alışılmışın dışında günlük yaşam tarzları tüm gerçekliliğiyle gözler önüne seriliyor.

İki bölüm halinde yayınlanacak olan belgeselde en yaygın ruh sağlığı koşullarından biri olan depresyonla mücadelede ilaçların kullanımını meşrulaştırmak isteyen öncü bilim insanı ekibinin çalışmalarını konu alıyor.

Belgeselde uyuşturucu kullanmak dahil depresyonla mücadele etmek için her türlü çözüme başvuran insanların hayatları ekranlara taşınıyor. Belgeselde ayrıca depresyon hakkında tüm merak edilenler, depresyon tedavisi için yıllardır tartışılan yöntemlerde ele alınırken Psikedelik İlaç Denemesi ile ekranlara geliyor.

Sıfırın Altında Yaşam belgeseli aslında bir belgeselde öte aynı zamanda yıllardır tartışılan bazı tedavi yöntemlerini tüm çıplaklığı ile gözler önüne sererken aynı zamanda o bölgede yaşayan insanların yaşamlarından gerçek kesitleri de ön plana çıkararak izleyicisini bilgilendirmeye çalışacak.

Yapım, 26 Temmuz Pazartesi günü saat 23:00’da tekrarlarıyla birlikte Digitürk, Tivibu ve D-Smart üzerinden izlenebilen BBC Earth’te yayınlanacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.