İBB, parkları çocuklar için tiyatro sahnesine çeviriyor

174

Pandemi dolayısıyla zor günler yaşayan özel tiyatrolara destek ve dayanışma gayesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin başlattığı “İstanbul’da Perdeler Kapanmasın” projesinde yer alan çocuk oyunları seyirciyle buluşuyor.

 

İstanbul’un belli kesimlerinden daha önce tespit edilen parklar İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın “Çocuk Tiyatro Festivali” ile sahneye dönüştürdüğü proje kapsamında, tiyatro oyunları ve eğlenceli performanslar ile çocukların heyecanına ortak olmak hedeflenirken . 14-17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’un iki yakasında 10 ilçede yer alan parklarda kurulacak sahnelerde, mevcut projede yer alan 40 oyun seçkisi ile tiyatro sanatçıları çocuklara ulaşacak.

14 Temmuz’da Göztepe 60. Yıl Parkı ve Bağcılar Bölge Parkı’nda ilki gerçekleştirilecek etkinlikler; 13 Temmuz’da Kartal Çamlık Parkı- Arnavutköy Şehir Parkı’nda, 14 Temmuz’da Büyükada Atatürk Meydanı-Çamlık Erguvan Tepe Parkı’nda, 16 Temmuz’da Ümraniye Şehitlik Parkı-Başakşehir  Hoşdere Millet Bahçesi’nde, 17 Temmuz’da Sultanbeyli Gölet Parkı- Zeytinburnu Çırpıcı Parkı’nda çocuklarla buluşacak.

İBB tarafından “İstanbul’da Perdeler Kapanmasın” projesi kapsamında bir hafta sürmesi planlanan festivalde her gün 17.00- 20.40 saatleri arasında dört oyun sahnelenecek, oyun aralarında çocuklar için eğlenceli performanslar ve konserler  yer alacak.

Sahnelenecek oyunlar sonrasında oyuncularla, oyunu izlemeye gelen çocukların kaynaştırılacağı etkinliğe yoğun bir talep olduğu bilgisine ulaşıldı.

Etkinlik programı ile ilgili ayrıntıları; @İBB Kültür Sanat İnstagram, İBB Kültür Sanat Facebook,  ibb_kultur Twitter hesaplarından  takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.