Dünya Hali TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor

18

Bu sezon birbirinden iddialı yapımlarla ses getiren TRT 1’ yaz aylarında da ses getirecek olan yeni dizisi “Dünya Hali” adlı yapımının yayın tarihi olarak duyuruldu.

 

Dünya Hali adlı dizi farklı bir kurgusu ve hikayesiyle, komediyi harmanlayarak yaz aylarının yeni eğlencesi olaya hazırlanırken yayınlanan fragman sosyal medyada çok beğenildi.

 

Yaz ayının iddialı dizilerinden biri olmaya aday olan Dünya Hali dizisinin konusu;

 

Ölüm döşeğinizdeki bir yakınınız ölmeden önce son isteği olarak “erken kalkan, eskinin kıymetini bilen ve bal porsuğuna benzeyen bir kızla evlen” olursa ne yaparsınız? Bu kendine has vasiyetin ilginç yolculuğu Dünya Hali dizisinde cevap buluyor.

 

Dünya Hali kendi halinde bir yaşantısı olan bir insanın yaşantısını ekranlara yansıtırken çok farklı bir mizah anlayışıyla ekranlara taşınırken absürt yaklaşımıyla günlük yaşantının içerisindeki basit olayları ve çelişkileri eğlenceli bir üslupla işliyor.

Sinan ( Caner Şahin) anket yaparken bir kadınla karşılaşır ve o kadına aşık olduktan sonra hayatının tamamen değişeceğine tanık olacağız.

 

İyiliği ve dürüstlüğü hayatının her alanında ön planda tutan Sinan’ın şartlar ne olursa olsun değerlerine sadık kalmaya çalışırken yaşadığı ilginç ve komik durumlar, ustaca bir mizah anlayışı ile Dünya Hali dizisinde işleniyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin’in paylaştığı dizi, alışılagelen dizi anlatımlarının klasik yapısını bozarak izleyiciye çok farklı bir eğlence vaat ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.