Fandom beIN Connect ekranlarında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor

13

Senaristliğini ve yönetmenliğini Tayfun Güneyer’in yaptığı başlıca rollerini Şahin Irmak, Tuğçe Altuğ ve Eren Vurdem’in paylaştığı, “Fandom”,  televizyon dizilerinin fanatik hayranlarının sosyal medyada “fandom” adı altında örgütlenip, dizileri yazan senaristlere karşı verdikleri büyük mücadeleyi anlatırken, aynı anda TV ve dizi sektörünü kara mizah türünde eleştirel bir yaklaşımla ele alıyor.

Bein Connect ekranlarından izleyicisine ulaşacak olan mini dizinin konusu kısaca şöyle;

Bir televizyon kanalına konuk olan ünlü senarist Can Arslan “Şahin Irmak) 1980 gündür devam eden “İhanet Rüzgarı” adlı dizisinin sezon sonunda final yapacağını açıklar. Bu açıklamanın ardından , dizinin “fandomu” Ferda (Tuğçe Altuğ) bir gece Can’ın evine gelip Can’ı bodrum katına hapsederek önce tüm sosyal medya hesaplarını ele geçirerek, onun adına dizinin finalden vazgeçtiğini yazarak yeni bölümlerini yazmaya başlıyor.

Ferda tek başına sanki Can yazıyormuş gibi yeni bölümlerin senaryosunu yazarken, Can kilitli tutulduğu bodrumda ilk başlarda nefret ettiği Ferda’nın aslında kendisini bodruma kilitleyerek büyük bir iyilik yaptığını düşünmeye başlayarak Ferda ile arasında Stockholm sendromu” türünde, büyük bir aşk doğmaya başlıyor. Bu sırada, cinayet bürosu amirlerinden Ayaz (Eren Vurdem) ve yardımcısı Neco (Ozan Güçlü) Can’ın evinin etrafında dönen bazı tuhaf cinayet vakalarını araştırmaya başlayınca, onlar da bu sürükleyici ve gizem dolu maceranın bir parçası haline geliyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.