Beyaz Aslan romanı kitapseverlerle buluştu

128

Dünyaca ünlü yazar Henning Mankell Avrupa’nın en prestijli polisiye ödülü Ripper Ödülü’nü kazanmış ilk yazar olarak hatırlanırken Kurt Wallander serisindeki üçüncü kitabı Beyaz Aslan, raflarda yerini aldı.  Polisiye romanları sevenlerin “Yaşamın da ölümün de zamanı var” cümlesiyle nefes kesen yeni bir maceraya davet eden Kurt Wallander serisi, üçüncü kitapta, küçük bir kasabada işlenen cinayetin peşinden aralanan uluslararası entrikayı temposu dinmeyen bir anlatımla sunuyor.

Beyaz Aslan adlı romanda kitabın ana kahramanız hırslı ve kararlı, adaleti sağlamak için her şeyi göze alan Kurt Wallander, serinin üçüncü kitabında kendisi ve ekibini zor bir cinayet soruşturmasının içinde buluyor. Kurt Wallender ve ekibi İsveç’in en sakin ve huzurlu olan bir bölgesinde genç bir kadının ölü bulunmasının ardından cinayeti aydınlatmak için görevlendirilirler. Kurt Wallander araştırmasını derinleştirdikçe cinayetin içinde Güney Afrika istihbaratının ve eski bir KGB ajanının dâhil olduğu korkunç bir suikast planı ve Güney Afrika’nın karanlık ırkçı dünyası, Wallander ve ekibinin karşısına çıkınca tüm olasılıklar yeniden hesaplanıp olayın çözümü için amansız bir mücadele başlıyor.

Başarılı yazarın son romanı hakkında dünyanın en saygın gazetelerin kültür sanat sayfalarında kitap hakkında övgü dolu sözler yazılırken  Beyaz Aslan adlı roman çok kısa sürede büyük bir satış grafiği yakaladığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.