Laz Kapital 3 raflardaki yerini aldı

32

Serinin ilk ikisi okurları tarafından büyük bir beğeniyle okunan Yılmaz Okumuş’un “Laz Kapital” adlı kitabı serisinin üçüncü kitabı “Laz Kapital 3” okurlarıyla buluştu.

Yazdığı yazılarda kullandığı farklı mizahi üslubuyla birçok farklı işin altına imza atan Yılmaz Okumuş’un “Karl Marx Trabzon’da doğsaydı” fikrinden yola çıkarak mizahi bir dille yazdığı, sevilerek takip edilen serinin üçüncü kitabı Laz Kapital 3 kaldığı yerden güldürmeye devam ediyor.

Bu kitapta Karl Marx’ın Das Kapital eserini Laz Kapital’e dönüştüren Yılmaz Okumuş kitabında Laz Marks’ın Karadeniz şivesiyle ekonomi, siyaset, tarih anlatımını ve toplumsal ilişkileri mizahi yönden satırlara döküyor.

Yılmaz Okumuş Laz Kapital 3 adlı kitabının alt başlığını  “Gene dene, ama gene yenilma. Yeter daa!” olarak kullanırken pandemi şartlarının getirdiği zorlukları mizahi bir dille anlatırken okurunu satırlar arasında “acıklı güldürü” yolculuğuna çıkartıyor. Yılmaz Okumuş, Karadeniz’in motifleri üzerinden kurduğu mizah yapısıyla Laz Marks karakterinin eşliğinde bazen tatlı bazen sert bir mizah yapıyor.

Yılmaz Okumuş hakkında

Türkiye’nin en büyük mizah dergilerinde uzun yıllar çalışan Yılmaz Okumuş 1962 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğmuştur. Mizah dergilerinin haricinde Günaydın, Milliyet, Takvim gazeteleri ile yazılı; İnce İnce Yasemince, Kaygısızlar, Baskül Ailesi, Tatlı Kaçıklar, Anne Babamla Evlensene, Bir Dilim Aşk, Emret Komutanım, Yalancı Romantik gibi dizilerin senaryolarıyla görsel basında yer almıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.