Bir Zamanlar Kıbrıs 7.bölümüyle ekranlara geliyor

149

TRT 1’in sevilen dizilerinden biri olan ve başlıca rollerini Ahmet Kural, Pelin Karahan, Serkan Çayoğlı, Devrim Saltoğlu, Gülper Özdemir ve Tayanç Ayaydın’ın paylaştıpı Bir Zamanlar Kıbrıs bu hafta merakla beklenen yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs’ın yayınlanacak olan yeni bölümünde; iki lider yeni bir devlet yapılanmasının temellerini atacak.

“Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin bu bölümünde neler olacak:

Sampson ve Makarios’un planlarını Rauf, Kemal, Ankaralı ve Mücahitlerin gayretleri ile boşa çıkartılır. Kıbrıs Türklerinin ileri gelenlerini Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş bir masada toplamayı başarılar ve iki lider yeni bir devlet yapılanmasının temellerini atmak adına ilk hamlelerini yaparlar.

KGB, Bereli meselesinin çözümsüzlüğe girmesi ile Şef ve Efsane’ye suikast düzenler. Ankara’da işler yolunda gitmezken Lefkoşa’nın Rum tarafında kaçak hayatı süren İnci, özgürlüğe çok yakındır.

Denktaş’ın mücahitler ve Ankaralı ile birlikte yeni bir planı vardır. Kemal bu plana abluka altındaki Lefkoşa’da imkansızlıklarla yaptığı havan topları ile destek verir. Makarios hükümetinin gasp ettiği Buzhane’ye düzenlenen baskında zulüm altındaki halk bir olur ve büyük bir zafere doğru yolculuk başlar.

Yapımcılığını Erol Avcı’nın, yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı, “Bir Zamanlar Kıbrıs” Perşembe akşamı saat 20.00’deTRT 1’de

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.