Bir Zamanlar Kıbrıs 6. bölümüyle ekranlara geliyor

139

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren büyük bir izleyici kitlesi tarafından izlenen başlıca rollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı TRT 1’in dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs” merakla beklenen altıncı bölümüyle ekranlara geliyor.

“Bir Zamanlar Kıbrıs”ın altıncı bölümünde neler olacak:

Kıbrıs Türkü uğradığı saldırı ve zulümlerden dolayı köylerinden kaçmaya karar verirler ve Lefkoşa’ya ulaşmayı başarmışlardır. En büyük sıkıntıları bu sefer de erzak ve yatacak yer olmayışıdır. Soğuk havada binlerce Türk Lefkoşa sokaklarında barınak ve soğuk sorunuyla mücadele etmek zorundadırlar.

Makaryos’un gasp ettiği yiyecek stoklarını ele geçirmek için Rauf Denktaş ve Ankaralı, riskli bir plan yaparlar. Bereli’ye suikast düzenleyenin Samson olduğunu öğrenen Kemal ve Derviş buna pek şaşırmazlar. Samson Türk tarafında sıkışıp kalmıştır. Samsın ile Kemal elindeki telsizle irtibata geçer. Şimdi Kemal-Samson arasında Kemal’in yönettiği bir kedi-fare oyunu başlar.

Ankara’da KGB, Ayşe üzerinden Bereli’nin kimliğini deşifre edince Sovyetler ile İstihbarat arasında bir savaş başlar. Silah sesleri bir anda Ankara sokaklarında yankılanmaya başlar. Samson’un yokluğunu iyi değerlendiren İnci bu fırsatı değerlendirerek kaçar. Şimdi anne-kızı, Rum sokaklarında EOKA ile gergin bir takip ve kaçma kovalamaca beklemektedir. Bu kovalamacadan kim galip çıkacaktır. Sovyet İstihbaratı Ankara sokaklarında silahlı bir çatışmayı nasıl göze alabilir ki bu kadar ileri gidebilir? Bunun sebebi nedir?

Yapımcılığını Erol Avcı’nın, yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı, “Bir Zamanlar Kıbrıs” her hafta Perşembe akşamı saat 20.30’da TRT 1’de…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.