Teşkilat’ta bu hafta neler oldu?

140

Yayınlanmaya başladığı ilk bölümden itibaren reyting rekorları kıran Teşkilat dizisi, dün akşam yayınlanan sekizinci bölümüyle de yine Pazar akşamının en çok izlenene yapımı oldu.

Teşkilat dizisinde bu hafta neler oldu.

Kendisine Mete başkanı vurma görevi verilen Ceren gerçekleştirdiği drone saldırısı ile Mete başkanı vurur. Mete başkanın uğradığı suikast ekipte büyük bir şok yaşatır. Ekip saldırıyı Fadi’nin düzenlediğini düşünerek Fadi’yi ele geçirmek için plan yapar. Yapılan plan gereği ekip Türkiye’de yönetmen olarak aslında ajan faaliyetlerinde bulunan bir yönetmene ulaşır. Yönetmenin Milli İstihbarat Teşkilatıyla işbirliği yaptığı izlenimi yaratarak, İsrail ajanlarının suikast düzenlemesine çanak tutar ve suikastin gerçekleşmesine izin verir. Suikast sonucu yönetmen ölürken iki İsrail ajanı yakalanır.

Ekip İsrail konsolosluğu ile irtibata geçerek yakaladıkları iki ajana karşılık Fadi’nin en büyük rakibi Kasım Firayi ile ajan takasını önerir. Bu teklif İsrail tarafından kabul görür ve ajan takası için tarafsız bir bölgede takas gerçekleşir. Ama Fadi bir plan yapar ve ekip ile Kasım Firayi’yi Türkiye getirecek uçağa sabotaj yapar.

Bu arada Hulki’nin babasının ölümüyle ilgili gerçek ortaya çıkar. Adli Tıp tarafından verilen raporda Hulki’nin babasının zehirlendiği ortaya çıkınca ekip büyük üzüntü yaşar.

Ajan takası sonucu teslim alınan Kasım Firayi ile takası gerçekleştiren Serdar ile Zehra’yı taşıyan uçak Türkiye’ye varmak üzere iken Fadi’nin kurdurduğu tuzakla büyük bir tehlikenin içine düşer

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.