Sevgilisine şiddet uygulayan Rubato’nun solistine 35 yıl hapis isteniyor

116

4 Mayıs 2020 tarihinde Rubato’nun solisti Özer Arkun birlikte yaşadıkları sevgilisi ile evlilik konusunda yaşadıkları tartışma esnasında sevgilisi B.Y.’ye şiddet uyguladığı iddia edilmiş ve hakkında şikayetçi olunmuştu.

B.Y.’nin şikayeti üzerine Özer Arkun’un Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanırken bugün görülen duruşmaya duruşmaya tutuksuz sanık Özer Arkun ile müşteki B.Y. katıldı. Duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu.

Şikayetçi avukatı mahkemede yaptığı açıklamada “Olay kısa bir sürede gerçekleşmiş ve içerisinde birden fazla suça neden olan eylem vardır. Sanığın suçu kabul etmiyor olmaması suçsuz olduğu anlamına gelmez.  İsnat edilen bütün eylemleri gerçekleştirdiği sabittir, bu nedenle sanığın cezalandırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Rubato’nun solisti tarafından şiddete uğradığını iddia eden B.Y. ise “Sanıktan şikayetçiyim, bütün suçlardan cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın duruşma savcısına gönderilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Çiftin 2019 yılından itibaren ilişkilerinin başladığı 2020 yılından itibaren de birlikte aynı evde yaşadıkları anlatılırken 4 Mayıs 2020’de evlilik meselesi nedeniyle tartıştıkları, Arkun’un genç kadına sinkaflı küfürler ederek, yüzüne su dolu bardağı fırlattığı öne sürülen iddianamede, burnunun kanamasına neden olduğu, cep telefonu ve bilgisayarını kullanmasına engel olduğu, zorla öpmeye çalıştığı iddia ediliyor.

İddianamede Arkun’un birden fazla suç işlediği iddia edilirken toplamda 35 yıl hapis cezasıyla cezalandırılması talep ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.