Uyanış: Büyük Selçuklu’da büyük tuzak!

172

Yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca kişiyi ekranlara bağlayan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde son yayınlanan bölümde Şelemzar’ı ele geçiren Batıniler’in oyunu ve Melikşah’ın yeni düşmanı olan amcaoğlu Turanşah’ın İsfahan’a gelmesi tüm taşları yerinden oynattı.

Turanşah tarafından Melikşah’ın tuzağa düşürülmesi bölümün finalinde izleyenlerin nefeslerini keserken Turanşah’ın Nizamülmülk’ü ele geçirmesi Melikşah’ı da şoke etti. Dizinin takipçileri arasında “Nizamülmülk, kurtulacak mı?”, “Sabbah’ın elinden Tapar, Sencer ve askerleri kurtulacak mı?” sorularını sordurttu.

Melikşah’ın Başulu’nun yaşadığını öğrenmesi büyük bir öfkeye neden olurken Melikşah’ın, Sencer’le arasındaki duygu yüklü konuşma ekran başındakileri de derinden etkiledi. Nizamülmülk ve Ömer Hayyam’a da tepkisini gösteren Melikşah, Nizamülmülk’ün görevlerini elinden alarak onun da Sencer ve Başulu’yla birlikte Kınık Obası’na gitmesini emretti.

Dizinin bu bölümünü izleyenler aynı zamanda Mitras’ın, Sabbah ve diğer Batınilere suda ve de ateşte yanan, Bizanslıların olduğu kareleri soluksuz izlerlerken , Rum Ateşi malzemelerini taşıyan ve onu yapacak ustaların olduğu kafileye baskın yaparak malzemeleri ele geçirirken tüm Bizans askerlerini öldürdü ve ustaları da esir etmeleri mutlu etti.

Uyanış Büyük Selçuklu dün akşam reytinglerde zirveyi kimseye bırakmayarak Total’de 9,52 oranını yakalarken AB’de ise 10,21 izlenme oranına sahip olurken dizinin son bölümü sosyal medyada yine her zamanki gibi TT oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.