SEY Vakfı ödülleri sahiplerini buldu

254

SEY (Semra-Enver Yücel) Vakfı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen yeni fikirleri ve yaratıcı gençleri desteklemek amacı ile yapılan Genç Girişimciler Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Yarışmaya ülke genelinden 200’den fazla liseli öğrencinin başvuru yaptığı yarışmada ön projede 72 eser değerlendirmeye hak kazanırken finale 16 proje kaldı.

5 Ocak 2021 tarihinde yarışma başvuruları başlanırken yarışmaya, liseli öğrenciler eğitim ve çevre ana başlıkları altındaki kategorilerde katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında  ön değerlendirmeyi geçerek finalist olmaya hak kazananlar, alanında uzman isimlerle bir araya gelerek mentorlük aldı ve projelerine son halini verdi.

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Les Benjamin kurucusu Bünyamin Aydın, Beauty Omelette kurucusu Nur Bilen Yavuzer, Alarko Holding Stratejik Planlama Müdürü Tal Garih, Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Nil Girgin Kalıp, Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü CIFAL İstanbul Direktörü Ahmet Aydemir ve First Robotics yarışması dünya birincisi Ekin Şenvardarlı’nın jüri üyeliğinde projeler tek tek değerlendirildi.

Genç Girişimciler Yarışmasının birincilik ödülü Bahçeşehir Üniversitesi’nde %100 burslu lisans eğitimi, ikincilik ödülü Bahçeşehir Üniversitesi’nde %75 burslu lisans eğitimi, üçüncülük ödülü ise projenin içeriğine göre sektöründe lider firmalarda staj programı olarak belirlendi.

Genç Girişimciler Yarışması’nda dereceye giren ve ödül kazananlar isimler;

Birinci: Ahmet İslamoğlu – Antiplastik projesi (Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi 12.sınıf -İstanbul)

İkinci: Kıvanç Toper- Nikel Titanyum Enerji Kazanım Sistemi (Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi 10.sınıf -İstanbul)

Üçüncü: Nisanur Taşdibi- Akıllı Tarım (Körfez Fen Lisesi 10.sınıf- Kocaeli)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.