Behzat Ç ekranlara geri dönüyor

225

Senaryosunu Emrah Serbs’in yazdığı ve Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç dizisi ekranlara geri dönüyor.

İlk kez 2011 yılında yayın hayatına başlayan ve 6 sezon devam eden Türk televizyonların kült dizisi Behzat Ç. geçtiğimiz sene 10 bölüm olarak dijital bir platformda yayınlanmış ve dijital platform yaptığı bir açıklama ile dizinin devamının çekilmeyeceğini duyurmuştu.

Emrah Serbes’in üç yıl önce İzmir’in Torbalı ilçesinde karıştığı ölümlü kaza sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Kazada Ayhan Özçelik eşi Nilgün Özçelik ile kızları Zeynep Özçelik hayatını kaybederlerken ailenin geride kalan tek kişisi olan Ahmet Mert Özçelik, Emrah Serbes’e 4,5 milyon liralık tazminat davası açmış ve mahkeme Emrah Serbes’in 1.4 milyon lira tazminat ödemesine karar vermişti. Mahkeme hatrlanacağı üzerine Emrah Serbes’e 13 yıl 4 ay hapis cezası vermişti.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Behzat Ç dizisinin bir nevi devamı olacak olan dizide geçtiğimiz sezonlara göre daha farklı bir yol izlenecek. Dizinin her sezonunda Behzat Ç. rolü tanınmış bir oyuncuya verilecek. Dizinin senaryosunu ve yönetmenliğini Emrah Serbes üstlenirken dizinin çekim ve yayın tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, Emrah Serbes ile yakın dostluğu bilinen Erdal Beşikçioğlu’nun yeniden çekilecek dizinin ilk sezonunda Behzat Ç. rolünü kabul edip etmeyeceği büyük bir merak konusu oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.