Uyanış Büyük Selçuklu 23 bölümüyle ekranlara geliyor

148

Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren yurt içinden ve yurt dışından binlerce kişi tarafından izlenen TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu adlı dizinin bölüm finali nefesleri kesti.

Tapar uzun süre verdiği yaşam savaşından galip çıkarak ayağa kalkar ve Sencer ile Basulu’yu takibe alır. Tapar’ın şüphelerini Melikşah’ın “Annen de sana bunu söylerdi” dediği sözleri geçmişte Başulu Hatun’dan duyması arttırır.

Basulu’nun mezarını açtırmak için Terken ile Gevher de harekete geçer. Ancak Tapar beklenmedik şoke edici bir hamlede bulunarak Nizamülmülk’ün ağzından Sencer ile Başulu’ya pusula gönderdi. Nizamülmülk’ü karşısında bekleyen Sencer ile Başulu, karşılarında Tapar’ı bulduklarında şaşırırlar. Bu buluşmayı ve gerçekleri Melikşah’ın öğrenip, öğrenmeyeceği ve Tapar’ın nasıl tepki vereceği şimdiden merak uyandırdı.

Kutsal Mızrak’ı Markus’u öldürdükten ele geçiren Melikşah artık Haçlıların hedef noktası haline gelmiştir. Haçlılar Melikşah’ı özellikle İslam alimleri karşısında küçük düşürmek için bir tuzak kurarlar. Melikşah tüm kafilenin öldürülmemesi şartıyla geri adım atarak Kutsal Mızrak’ı  saldırmama sözüyle İzakyos’a geri vermeye karar verdi.  Bu hamle herkesi şaşırtırken üm askerlerin mızrağı öptükten bir süre sonra fenalaşmaları ekran başındakileri şoke etti. Yaşananlar sonucunda Melikşah’ın Kutsal Mızrak’a zehirli toz sürdüğü ortaya çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.