Hilal Cebeci kimdir?

394

Hilal Cebeci, 4 Temmuz 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimi alırken Hilal Cebeci ilk ses deneyimini 1993 yılında Sinan Erkoç ve Erdal Erkoç kardeşlerle birlikte çalışarak profesyonel olarak müzik hayatına başladı.

Hilal Cebeci daha sonra kendisi bir fasıl grubu kurarak lüks otellerin restorantlarında sahne alırken 1994 yılında Üsküdar Mithat Paşa Kız Meslek Lisesi’ni bitirdi. Lise mezuniyeti sonrasında 3 yıl boyunca Çubuklu Hayal Kahvesi ve Fayton Bar gibi İstanbul’un çeşitli gece klüplerinde sahne aldı.

Köylü Güzeli adını verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkaran Hilal Cebeci bu albümü şke Kral TV Müzik Ödülleri’nde yılın en iyi çıkış yapan bayan şarkıcısı ödülünü kazandı.  Köylü Güzeli adlı şarkısı büyük sükse yapan Hilal Cebeci 1999-2000 yılları arasında 45 ilde birçok halk konseri verdi. 2000 yılında ATV televizyonunda “Alo Yarışma” adlı bir TV programı sundu.

Gelen film tekliflerini değerlendiren Hilal Cebeci 2001’de Ersin Pertan’ın  yönettiği “Şarkıcı” filminde oynadı. Aynı yılda ikinci albümü “En Güzel Ben Severim”i çıkardı. Ama ilki kadar başarı görmedi. İki yıl sonra çıkan “Yükselme Zamanı” adlı albümü ile eski başarısını tekrar yakaladı.

Cebeci, Temmuz 2011’de Twitter üzerinden paylaştığı fotoğrafları ile “Panpiş” akımını başlatmış, büyük kitlelere ulaşmış ve Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler arasına girmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.