Bülent Ersoy mirasından ÇYDD’yi çıkardığını açıkladı

192

Geçtiğimiz hafta yeni aldığı evinin alışverişinin ardından Nişantaşı’nda bir kürk mağazasında alışveriş yaparken muhabirlere yakalanan Bülent Ersoy “Bugüne kadar sahip olduğu tüm kürkleri açık arttırmayla satılmasını sağlayarak Türkan Saylan Hanım’ın derneğine vereceğim ve o gece düzenlenecek olan açık arttırmaya katılacağım. Tahminimce epey para toplanır” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Bülent Ersoy’un bu açıklamalarının hemen ardından çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden bir açıklama geldi Açıklamada  “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. Dernek olarak çevre ve doğaya saygılı aynı zamanda canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan’ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir. Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir” açıklamasını yaptı.

Bu açıklamaların ardından Bülent Ersoy “Ben her kesimin görüş ve düşüncelerine saygu duyuyorum. Ben kürklerimi yüreğimdeki samimi duygularla bağışlamak istedim ve bu düşüncemi basın arkadaşlarımla yapmış olduğum bir röportajım esnasında beyan etmiştim. Aklıma asla kendimi aklamak ve paklamak adına hiçbir kimseyi ve kurumu kullanmak niyetinde değilim. Avukatlarım vasıtasıyla bazı hatırı sayılır taşınmazlarımı ve mal varlığımın bir kısmını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamıştım. Ta ki ÇYDD tarafından bugün yapılan kamuoyuna duyuru açıklamaları üzerine ben de değerli avukatlarıma vermiş olduğum talimatlar doğrultusunda vasiyetnamemin yeniden düzenlenip üçüncü maddesinde yer alan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yapmış olduğum bağışlarımın iptalini gerçekleştirdim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.