7.Frankfurt Türk Tiyatro Festivali online açıldı

97

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız ve Alman vatandaşlarına Türk tiyatrosunu tanıtmak için Tiyatro Frankfurt  tarafından Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen “7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali” perdelerini online açtı.

Tiyatro Frankfurt’un kurucusu tiyatro oyuncusu Kamil Kellecioğlu’nun bu yıl düzenledikleri festivali yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu sene sosyal medyadan yayımlanacağını açıkladı.

Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nin Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediğini ifade eden Kamil Kellecioğlu festival bütçesinin tamamını Alman Bilim ve Kültür Bakanlığı tarafından üstlenildiğini ve festivalin bu yıl  29 Kasım’a kadar süreceğini ve isteyen herkesin  Tiyatro Frankfurt’un sosyal medya hesaplarından ve YouTube hesabından takip edilebileceğini ifade etti.

Festival kapsamında sosyal medya üzerinden ilk gün yönetmenliğini Mustafa Kurt’un yaptığı Ankara Devlet Tiyatrosunun bu sezon sahnelediği “Sonsuzluk Kitabevi” isimli eser izleyiciyle buluştu..

29 Kasım’a kadar devam edecek festival boyunca, Veda Yurtsever, Ayla Algan, Reha Özcan,  Hilmi Zafer Şahin, ve bir çok ünlü isimler düzenlenecek olan söyleyişiye katılarak festivali online olarak takip eden tiyatroseverlere bilgi ve birikimlerini aktarırlarken aynı zamanda düzenlenecek olan atölyelerde de karakter yaratma süreci, dram yazarlığı, oyunculukta karakter tasarımı, tiyatromuzun dünden bugüne kadar gelişimi hakkında bilgiler paylaşacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.