Kıssadan Hisse Kısa Film Günleri başladı

214

Genç Öncüler Gençlik, Spor ve Eğitim Derneği’ tarafından yapılan açıklamaya göre 23-24-25 Kasım tarihleri arasında yarışmaya katılan kısa filmlerin gösterimleri Fatih Sultan Mehmet Vakıf ÜniversitesiFatih Yerleşkesi ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi Cep Sinema Salonunda eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

5.nci yılını geride bırakan yarışma sayesinde yüzlerce eser seyircisiyle buluşurken kısa bir açıklama yapan etkinlik koordinatörü Aşkın Özcan”Bugüne kadar ‘Evsizler’, ‘Bireyselleşme ve Aile’, ‘Güven’, ‘Birlikte Yaşama Kültürü’ temalarıyla yarışmalarımızı gerçekleştirdik. İlk kez aldığımız bir kararla tema sınırlaması koymadık ve iki kategoride yarışmacıların eserleri jürimiz tarafından değerlendirildi. Kıssadan Hisse Kısa Film Günleri kapsamında bugüne kadar tarafımıza 645 film tarafımıza ulaştı ve bu filmlerden 30 filmi ödüllendirme fırsatına eriştik. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz.”

Dünya olarak yaşadığımı bu pandemi sürecinde sinemayla olan ilişkilerimizi gözden geçirme deneyimini yaşadık. Umarım sinemalarımız tekrar açılır ve açılmadan öncede sinemaseverlere festival ruhunu canlandırmayı başarmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık.  Yarışmamız Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından destekleniyor ve bu yıl yarışma jürimizde  Atalay Taşdiken, Cemal Şakar, İpek Tuzcuoğlu, Seyid Çolak ve Belkıs Bayrak yer alıyor.

Bu yıl düzenlenecek organizasyonda “Genel” ve “Lise” olmak üzere iki kategoride toplam 35 bin TL ödül dağıtılacak. Bu yıl 433 film başvuruda bulundu. Başvurular arasında lise kategorisinde yedi film, genel kategoride ise yirmi dört kısa film ön elemeyi geçerek ödül için yarışmaya hak kazandı.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.