Uyanış: Büyük Selçuklu bu hafta nefesleri kesecek

244

TRT 1’in iddialı dizilerinden biri olan ve yayınlandığı gün milyonlar tarafından izlenen Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizisinin altıncı bölümü ekranlara geldi.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi büyük Türk hükümdarlarından biri olan Sultan Alparslan’ın ölümü sonrasında tahta geçem Melikşah ve oğlu Sencer’in başına gelenleri anlatıyor.

6.Bölümde neler olacak

Melikşah’ın oğlu Sencer, Batıniler tarafından Selçuklu devletini yıkmak için türlü faaliyetler yaptığını ve bunlara bir son vermek isterken zor bir karar vermek zorunda kalır. Batıniler kendilerini halk gözünde küçük düşüren Gazali’nin öldürülmesi için Sencer’e görev verirler. Sencer bir şans bulur ve dışarıyla bağlantı kurar.

Gönderdiği not Nizam-ı Mülk’e ulaşacak mıdır? Kapatıldığı hücreden Turna vasıtasıyla dışarıya gönderdiği mesaj yerine ulaşacak mıdır?

Sencer Batıniler tarafından suikast görevini yerine getirmek için zindandan çıkarılır. Eline verilen yayı Gazali’nin kalbine nişan alır ve yayı bırakır. Sencer’in yayından çıkan ok Gazali’nin kalbine saplanacaktır. Gazali kalbine saplanan ok yüzünden şehit mi olacaktır?

Sencer Gazali’ye suikast girişimini sadece Batınilerin üzerinde bulunan casusluk şüphelerini kaldırmak için yapmıştır. Tam bu olayların yaşadığı esnada Elçin Melikşah’ın elinden ağabeyi Kılıçarslan’ı kurtarmak için evlenmek ister.  Melikşah bu teklifi kabul edecek midir?

Melikşah, Elçi’nin kendisi için kafasında tasarladığı komploların farkına varacak mıdır? Ve kendisinin bir hamlesi olacak mı?

Tüm bu soruların cevapları bu hafta 6 bölümü yayınlanacak olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde bizleri bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.