Kalk Gidelim’de Azerbaycan’a anlamlı destek

203

TRT1 ekranlarında işlediği aile komedisi hikayesiyle 4 sezon boyunca ilgiyle büyük bir keyifle izlenen “Kalk Gidelim” kardeş Azerbaycan’ın bağımsızlık mücadelesine destek verdi.

Dizinin bu haftaki bölümünde Ufuk Özkan’ın canlandırdığı Seyfettin Dal karakterinin Azerbaycan için söylediği sözler Sosyal medyada paylaşılınca olay oldu.

İşte o sözler; “ Misal şimdi tamam aynı devletiz belki ama aynı milletiz, canımız kanımız Azerbaycan’ımız, kardeşlerimiz bir mücadele veriyor, niye? Toprağını işgalden kurtarıyor? Gayrık yeter diyor. Tarih değişiyor mu hayır, zaman ve yer değişiyor ama tarih değişmiyor. Türk 1920 de de vatanını savundu, şimdide savunuyor. O yüzden davasında haklıdır kardeşlerimiz. Aha bunu da bütün dünya böyle okusun. Bitti!

Çekimler sırasında duygularını dile getiren Ufuk Özkan, “Kariyerimde en çok etkilendiğim sahnelerden birini çektim. Senaryoyu okuduğumda tüylerin diken diken oldu. Sahneyi çektikten sonra bir süre etkisinden kurtulamadık” dedi.

Bu paylaşımın ardından bir çok sosyal medya takipçisi paylaşıma beğeniler yaparken böyle bir dizide böyle bir zamanda Azerbaycan’a destek verilmesinden büyük mutluluk duyduklarını ve bunu yapan dizinin tüm ekibine teşekkür ettiklerini ifade eden yorumlarda bulundular.

Başrollerinde Ufuk Özkan, Mehtap Bayri, Ayça Varlıer, Erkan Sever, Aslı Omag, Hayrettin, Dilara Gül Demiral, Alper Saylık’ın yer aldığı ekranların en soluklu dizilerinden Kalk Gidelim, yeni bölümüyle Perşembe akşamı TRT1 Ekranlarında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.