Uyanış Büyük Selçuklu zirvedeki yerini korumayı başardı

258

TRT 1’de yayınlanan ve geçtiğimiz günlerde dördüncü bölümü yayınlanan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisi, final sahnesiyle heyecan dolu bir kapanış yaptı. Dördüncü bölümün final sahnesinde Sencer (Ekin Koç) ile Tapar’ın (Ali Gözüşirin) karşı karşıya gelirler ve birbirlerine kılıçlarını çekerlerken tansiyon bir anda yükselir. Tapar aslında kılıç çektiği Sencer’in kendi kardeşi olduğunu bilmeden alevlenen bu savaşın nasıl sonlanacağı heyecanla beklenecek.

Sarayda Terken Hatun, (Hatice Şendil) büyük bir tehlikeyle karşılaşır ve yaralı olarak kurtulduğu bu olayın ardından doğum yapmak zorunda kalmıştır Dizinin bitmesinin ardından yayınlanan yeni bölüm fragmanında Seferiye Hatun’un (Çiğdem Selışık Onat), oğlu Melikşah’a (Buğra Gülsoy), doğacak şehzadesini kaybettiğini söylediği esnada Terken ile Elçin Hatun (Leyla Lydia Tuğutlu) arasındaki dengelerin de ne yönde değişeceğini merak ettirdi.

Turna Hatun’un Sencer’i bırakmayıp onu sorgulaması ve Sencer’in Turna Hatun’a kendisini en gerçek haliyle anlatmaya çalışması izleyicilere “Aralarında aşk mı doğuyor?” sorusunu sordurttu.

Yayına başladığı ilk günden itibaren izleyicisine Selçuklu Tarihi’nin en bilinmeyenlerle dolu dönemini güçlü hikayesiyle anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi bu haftada zirvedeki birinciliğini kimseye kaptırmadı. Dizi sosyal medyada Twitter’da Trend Topic olurken AB grubunda ve ABC1 grubunda en yüksek izlenme oranlarını alarak reytinglerde lider olan dizi, tüm kesimlerce ilgiyle takip ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.