TRT Belgesel kanalında yeni programlar başlıyor

211

TRT Belgesel kanalında Ekim ayından itibaren “Şefin Özel Konuğu” ile “Gizemli Tarih” belgeselleri televizyon izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.  .

Sunuculuğunu Türk mutfağının büyük ustalarından Ramazan Bingöl’ün üstlendiği “Şefin Özel Konuğu” programında, Her hafta Türkiye’nin çeşitli bölgelerine gidilerek, o bölgeye ait yöresel lezzetlerle birlikte bölgenin mutfak kültürünü yansıtan bir yemek sofrası hazırlanacak.

İki şefle birlikte Ramazan Bingöl tarafından hazırlanacak bu masada her bölüm özel bir konuk alınacak ve konukla bölgenin lezzet kültürü ve bölge hakkında söyleyişiler yapılması planlanırken konukların halkın içinden seçilen özel kişiler olacağı ve konukların özellikle insanlığa faydalı olmayı kendilerine görev edinmiş kişiler olacak.

İlk bölüm çekimleri Şile’de gerçekleşirken programın ilk konuğu Elazığ depreminin kahramanlarından Emine Kuştepe konuk olacak. İlk bölümde Şile’ye ait yöresel lezzetlerden harmanlanmış bir sofra hazırlanacak.

TRT Belgesel’in bu ay başlayacak olan diğer programı “Gizemli Tarih” olurken bu programda tarihin gizli karanlık olayları, kişileri ve antik yapıların gerçek hikayeleri izleyicilere anlatılacak.

Programın sunuculuğunu Prof. Dr. Hikmet Kırık yaparken yaptıkları araştırmalarıyla tarihi gizemleri, modern teknoloji ve bilim yardımıyla çözülmeye çalışılırken bugüne kadar hiç denenmemiş bilimsel metotlarla insanlık tarihine dair yeni bir bakış açısı ortaya koymayı hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.