Uyanış: Büyük Selçuklu’da tuzak

251

Yeni yayın döneminin en iddialı dizilerinden biri olan TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve ilk bölümüyle yurt içinde ve yurt dışında izlenme oranlarında zirveye yerleşen Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizinin ikinci bölümü ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizi Alparslan’ın ölümünün ardından Selçuklu hükümdarı olan Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatırken ikinci bölümde neler olacak?

Sencer ve Tapar Anadolu obasından Elçin’i Isfahan’a götürmek üzere yola çıkarlar. Grup yola çıktıktan kısa bir süre sonra Anadolu’daki asiler tarafından ölümcül bir tuzağa düşürülmüştür. Uğradıkları saldırı ve tuzaktan Sencer ve Tapar nasıl kurtulacaklardır? Bu saldırı Selçuklu ve Anadolu Türkmenleriyle arasında başlamak üzere olan muhtemel bir savaşı engelleyebilecekler midir?

Selçuklu imparatorluğunu içerden çökertmek isteyen Bâtıniler, diğer taraftan  Selçuklu’yu dışarıdan gerçekleştirecekleri taarruzla ele geçirmek isteyen Bizanslara karşı Melikşah ve Sencer ne yapacaktır?

İçten ve dıştan sorunlarla boğuşan Selçuklu Sarayı’na gelecek olan ‘misafir’ saraydaki dengeleri nasıl değiştirecektir?

Melikşah yıllar önce Selçuklu devletinin selameti uğruna oğlundan vazgeçmiş, Nizamimülk’e oğlunun kendisine tekrar göstermesinin yaratacağı tehlikelerin farkında olan Nizamülmülk ne yapacaktır?

Melikşah oğlunu görme hasretiyle yanarken, Sencer gönlüne düşen aşk ateşiyle nasıl başa çıkacaktır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.