Seren Serengil’in hapsi isteniyor

167

28 Mart günü meydana gelen olayda Seren Serengil’in evinde hizmetçi olarak çalışan  Gulnoza Mamatova’nın bir günlük izin talebine iddialara göre ‘siz yabancılar yüzünden korona oluyoruz, hasta mısın bize bulaştırdın kaçıyorsun?’ diyerek Serengil’in saldırdığı ve darp ettiği gerekçesiyle “Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame Beykoz 4. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede ayrıca Gulnoza Mamatova’nın 5 Haziran 2020 tarihinde Beykoz Adli Tıp Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporuna göre Mamatova’nın kafa derisinde mor-kırmızı lekeleri, sırt bölgesinde de 2 adet yüzeysel sıyrıkların olduğu belirtildi. Söz konusu raporda ayrıca, müştekinin basit tıbbi müdahaleyle iyileştirilebilecek şekilde yaralandığının tespit edildiğine yer verildi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyi kabul eden Beykoz 4. Asliye Ceza Mahkemesi davanın ilk duruşma tarihi olarak 3 Kasım 2020 tarihinde görülmesini uygun buldu.

Seren Serengil ise daha önce Gulnoza Mamatova’nın iddialarını kabul etmemiş, olay günü çalışanının kendisinden izin talep etmesi üzerine aralarında tartışma yaşandığını, ama iddia edildiği gibi çalışanına şiddet uygulamadığını ifade etmişti.

Olay günü evde olan Seren Serengil’in menajeri Mustafa Tohma’nın tarafları sakinleştirmeye çalıştığı daha sonra menajerinin Seren Serengil’in aracı ile evde hizmetçi olarak çalışan Mamatova’yı Beykoz’da cadde üstünde bir yerde bıraktıktan bir gün sonra Mamatova’nın adli rapor alarak Seren Serengil hakkında suç duyurusunda bulunması konusunda da olayın olduğu gün neden suç duyurusunda bulunmadığı konusu magazin dünyasında tartışılmıştı.

Mahkeme şayet Seren Serengil’i suçlu bulduğu takdirde “basit yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.