Uyanış: Büyük Selçuklu ilk bölümüyle zirveye oturdu

353

TRT 1’in bu sezonun en iddialı dizilerinden biri olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi ilk bölümüyle ekranlarda yerini alırken dizinin ilk bölümü reytinglerde adeta tavan yaptı. Dizinin ilk bölümü sadece yurt içinden değil ayrıca yurt dışından yüzbinler tarafından izlenirken seyircisini ekranlara kitlemeyi başardı.

Yapılan reyting ölçümleri sonrasında yayınladığı saat ve AB’de tüm kişiler üzerinden yapılan ölçümler sonrasında Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi zirveye otururken sosyal medyada da çok kısa bir süre içerisinde TT Trend-Topic (en çok atıfta bulunulan) paylaşımlar arasında yerini aldı.

Türklere Anadolu’nun kapılarını açan büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve onun oğlu Sencer’in hikayesinin işlendiği dizide, aynı zamanda, o dönemin bilim ve ilim hayatı ile birlikte Türk-İslam medeniyeti anlatılıyor.

Dizinin çekimleri için büyük bir prodüksiyon ekibinin aylar boyu süren çalışmaları sonrasında çekimlerine başlanan Uyanış; Büyük Selçuklu dizisi aynı zamanda güçlü oyuncu kadrosu, hikayesi, görsel efektleriyle büyük bir beğeni kazandı.

Dizinin ilk bölümünde kullanılan kostümler, savaş sahneleri büyük yankı uyandırırken çekimlerin büyük bir bölümü TRT’nin kendisine ait film platosunda yapılırken dizinin senaryosunu Emre Konuk ile Serdar Özünalan üstlendi. Dizinin yönetmenliğini de aynı zamanda senaryo ekibinde bulunan Emre Konuk yaparken dizide Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.