MasterChef’te ortalık karıştı

201

TV8 ekranlarında yayınlanan ve en çok izlenen televizyon programlarının en başında gelen MasterChef adlı yarışma programı yayın hayatının üçüncü sezonunda TV8 ekranlarında fırtınalar estirmeye devam ediyor.

TV8 ekranlarında haftanın 6 günü yayınlanan MasterChef reyting yarışında adeta zirvenin gediklisi olurken Türkiye’nin fenomen şefleri Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun jüri olarak görev yaparken yarışmada birbirinden yetenekli 16 yarışmacı bu sezonun şampiyonu olmak için adeta birbirleriyle kıyasıya bir yarış içinde iken bazı bölümlerde MasterChef jürisi Mehmet Yalçınkaya’nın yarışmacılara sert ve ağır eleştirileri sonrasında sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını sonrasında sezonun iddialı yapımları virüsten nasibini alırken MasterChef adlı yarışma da salgından nasibini alarak bu sezon dışarıda çekimler gerçekleştirmeyecek.

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararla 11 Eylül tarihinden itibaren “Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.” açıklamasının ardından artık MasterChef yarışması tamamen stüdyo ortamında çekilecek.

Geçtiğimiz sezonlarda dışarıda yapılan çekimlerde ünlü isimler, tarihi mekanlar gibi yerlerde yapılan çekimler ve bölümler büyük rağbet görmüştü. İstanbul Valiliği’nin aldığı kararın ardından programın artık tamamen iç çekimlerle devam etmesi üzerine MasterChef programının hazırlayıcıları geçtiğimiz günlerde belirledikleri ailelerin evlerine yarışmacıların hazırladıkları yemekleri göndererek yapılan oylama sonrasında bir takımın kazandığı bölüm hazırlamış ve yayına vermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.