Nebahat Çehre moda sektörüne girdi

476

Sinema ve dizi sektöründen uzun süredir uzak kalan Nebahat Çehre ünlü modacı Rufat İsmayil ile birlikte Bebek’te görüntülendi. İkili moda sektörü için birlikte yola çıkarak yeni bir proje için bir araya gelirken kendilerini görüntüleyen basın mensuplarının sorularına yanıtlar verirlerken Nebahat Çehre giyim sektörü üzerine koleksiyon tasarladığını ve böylelikle moda sektörüne adım attığını açıkladı.

Açıklamalarına devam eden Nebahat Çehre “ Bir çok kişiden moda sektörüne bu kadar hakimken neden moda üzerine yoğunlaşmıyorsun? tarzı sorular duydum. Rufat beyle yeni bir projeye adım attık. Genellikle tasarlayacağım kıyafetler benim devamlı olarak kullandığım kıyafetler tarzında olacak. Her gün koleksiyonumu biraz daha genişleteceğim” dedi.

Kadınların her gün kendilerine bakması gerektiğini söyleyen Çehre “Bir kadın yürüyüş için bile çıktığında şık ve zarif olmalıdır” ifadelerini kullanırken gazetecilerin ekranlara yeni bir proje ile dönüp dönmeyeceği hakkındaki sorusuna “ Artık canlandırdığım karakterlerden kendim dahi sıkıldım. Farklı bir karakter gelirse neden olmasın” diye yanıtladı.

Pandemi döneminde 40 parçalık bir koleksiyon hazırladığını ifade eden Çehre “Pandemi döneminde defalarca kadın olduğumu keşfettim. Bazen çok çılgın, bazen çok sade ve bazen de çocuksu. Moda sektörüne yabancı değilim. İnsanlar çok para harcamadan da çok şık olabilirler. Rufat beye çizimlerimi gösterdiğimde çok beğendi ve üzerine eklemeler yaparak ortak bir koleksiyon hazırladık diyerek açıklamalarını tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.