17.Akbank Kısa Film Festivali başvuruları başladı

143

Türkiye’de sanata önem veren kurumsal firmalardan biri olan Akbank 2003 yılında start verdiği sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle, Türkiye’de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 22 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında 17. kez düzenlenecek.

Akbank tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen kısa film festivaline 74 ülkeden toplam 2.217 kısa filmin başvurmuştu. Dünyada bir çok ülkeden büyük bir ilgi ile takip edilen Akbank Kısa Film Festivali  “Yarışma Bölümü” için bu yılda büyük bir katılımın olduğu Akbank tarafından yapılan açıklamada Kısa Film Festivali için son başvuru tarihi olarak 25 Aralık 2020 olarak açıklandı.

Akbank Kısa Film Festivali her yıl ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilirken bu festival sayesinde Türk sineması için yeni yeteneklerin gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

Bu yıl 17. kez düzenlenecek Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne her yıl yapılan tüm başvurular festival jürisinin değerlendirmeleriyle festivale katılmayı hak ederken yarışma sonrasında  Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” 35.000 TL, Uluslararası Yarışma bölümünde “En İyi Uluslararası Film” ise 5.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

 

22 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında sinemaseverler  düzenlenecek olan 17. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”,“Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif” “Özel Gösterim”, ve “Forum” ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle e keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

  1. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarını, Akbank Sanat’tan ya da www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.comadreslerinden temin edilebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.