Hıncal Uluç’tan yıllar sonra gelen pişmanlık itirafı!

135

Jülide Ateş’in sunduğu programa konuk olan Türkiye’nin en popüler yazarlarından biri olan Hıncal Uluç kendisine sorulan tüm sorulara büyük içtenlikle cevap verdi.

Programın ilerleyen bölümlerinde Jülide Ateş’in Defne Joy Foster’ın bir arkadaşının evinde hayatını kaybetmesinin ardından “Su testisi su yolunda kırılır” ifadelerini kullandığınız için pişman mısınız sorusuna cevap veren Hıncal Uluç, “O gün köşemde yazdıklarım konusunda sadece son satırda kullandığım ‘su testisi su yolunda kırıldı’ demeseydim…Ama yazımın geri kalanındaki her satıra bugün dahi imzamı atarım. Yazımda hatırlarsanız 6 aylık bebeğini evde bırakıp bekar bir erkekle bara giden bir anne var. O anne barda tanıştığı adamın evine giden bir anne var. Ama dediğim gibi o son cümleyi kesinlikle yazmamam lazımdı” ifadelerini kullandı.

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın hayatını kaybettiğinin ertesi gün çalıştığı gazetedeki köşesinde “Haberi izlediğimde arka arkaya şoklar yaşadım. Defne’nin ölü bulunduğu ev kendi evi değil, bekar bir adamın evi. Barda tanışıp gittiği bir adamın evi. Evde bebeği varken aşırı alkolden ölmüş bir anne. Daha barda tanışır tanışmaz yatağa koşmanın adı aşk olmuş. Defne boşanmak için mahkemeye başvurmuş mu?. Bir gecelik bir macera için aldatılmış bir koca, evde unutulan veya bırakılan bir bebek. Evet ölmüş Allah rahmet eylesin ama kimse benden bu insana saygı duymamı beklemesin Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır” demişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.