Edip Bülbül müzik dünyasındaki yerini perçinledi

173

Edip Ünal daha çocuk yaşlarından itibaren kültür gereği deyişler ve halk müziği ile adeta bütünleşerek müzik hayatına daha çocuk yaşlarında başlayarak yıllarını verdiği müzik birikimini “Usul” adını verdiği albümünü müzikseverlere sundu. “Usul” adlı albüm kısa bir süre içinde radyolarda çalınmaya başlarken albümün çıkış parçası da olan  “Gönül Yarası” adlı türkü son günlerde radyolarda en çok istek alan türkü olmayı başardı.

Edip Bülbül aldığı müzik eğitimleri sonrasında başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde sahne alırken bu süre zarfında kendisine ait bir yorum geliştirdi. Usul adını verdiği albümünde 12 parça bulunan Edip Ünal türkülerine dijital platformlar ve radyolar üzerinden dinleyicisinin gösterdiği aşırı ilgiden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Türkü severlerin sesini ve yorumunu bir çok ozanın sesine benzetmesi ve kendine has yorumundan dolayı yakaladığı başarı grafiğinin kendisini değiştirmeyeceğini ifade eden Bülbül “Albümümde kendi eserlerime de yer verdim. Başka ozanlara ait deyişleri de kendime has bir şekilde yorumladım. Repertuvarımı geniş tutmaya çalıştım. Geçmişten günümüze sevilen bazı türkülere yer vererek bir mozaik oluşturdum. Bu albümümle ciddi bir çıkış yakaladım. Bundan sonraki albümümle daha iyi yerlere geleceğimi düşünüyorum. Gönül Yarası adlı türküme çektiğim klip kısa sürede ciddi bir oranda izlenme yakaladı. Taraflı tarafsız bir çok türkü sever albümüm hakkında bana olumlu dönüşler yapması beni aşırı mutlu etti” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.