Kalk Gidelim’de bayram sürprizi

111

TRT 1 ekranlarının sevilen  aile komedi dizisi “Kalk Gidelim” yüz on üçüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Kalk Gidelim’in yeni bölümünde neler olacak:

Kurban Bayramı arifesinde Dal ailesi ve Yanbasmazlar ailesi bayram hazırlıklarına devam ederken aynı zamanda köy meydanına gelecek olan mermerci “İsmail Sırfbaş’ı” merakla beklerler. Şakir kurban alımı işini son güne bırakınca eve cılız bir koç alarak geri dönünce koçu gören Dudu bunalıma girer.  Dudu Yıldız’ın kocasının kendisine kocaman süslü bir koç getireceğini duymuş ve bu yüzden kıskançlık krizine girmiştir. Ama araya giren Perihan Yıldız’a gidecek olan koçu Dudu’ya getirmesini sağlar. Perihan hiç kimsenin bilmediği İnsaf’ın bir sırrını bilmektedir ve bu yüzden İnsaf bu duruma karşı koyamaz. Acaba kimsenin bilmediği bu büyük sır nedir?

Köye gelen İsmail ise köy meydanına gitmeden önce mermer ocağı arazisini görmek ister. Mermer ocağının bulunduğu araziye geldiğinde kendisine ait mermer ocağı tabelasının üzerinin boyandığını görür ve morali bozulur. İsmail köy meydanına gergin olarak girmesine rağmen bir anda herkesi şaşırtmıştır. Herkesin gergin gördüğü o adam gitmiş, yerine mülayim, insan sevdalısı bir adam gelmiştir. İsmail, Seyfettin, Mustafa Ali ve Meryem, ile tanışır…

Bayram günü Dal ailesinde Hacı Hüseyin’den eksik kurulan bayram sofrasında herkeste bir burukluk gözlenir. Tam bu esnada hiç beklenmedik bir şekilde Hacı Hüseyin eve gelir büyük bir sürpriz yaşanır. Bu gerçekten bir bayram sürprizi midir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.