Payitaht’ta profesyonel süikastçi

66

Cuma akşamları TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicilerini ekran başına kilitleyen dönem dizisi “Payitaht Abdülhamid” yüz on sekizinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Hechler’in tüm planları Abdülhamid’in Rumeli’de yaptığı ıslahat çalışması sonucu bozulur. Abdülhamid hayatta iken Osmanlı imparatorluğunu bölemeyeceğini anlayan Hechler’ Abdülhamid’i öldürmek için profesyonel bir suikastçi getirir. Halil Halid Hechler’ın bu planını öğrenerek Abdülhamid’i bilgilendirir. Abdülhamid kurnazca bir plan yapar ve süikastçiyi tutuklamaz ve Hechkler’i kendi silahı ile vurmak için karşı plan yapar.

Abdülhamid’e süikasti düşünenen sadece Hechler değildir. Goldsmith’te kendi bir plan yapmaya karar verir. Bunun için dostu olan Abdülkadir’in iyi niyetini kullanarak onu hain tuzağın içine çeker. Zülüflü İsmail iyileşmiştir ama oğlunu Abdülhamid’in öldürttüğünü düşünerek kırgındır. Zülüflü yargılanırken Hechler mahkemeye sunacağı bir belge ile Osmanlı’yı zor duruma düşürmek ve bu kez Abdülhamid’i yenmenin planlarını yapar.

Zekiye sonunda saraya dönmüş ve herkes bundan memnun olmuştur. Abdülhamid’in kızına kalkan elleri kırmaya kesin kararlıdır. Abdülkadir’de Meziyet ile düğün hazırlıklarına devam ederken saraydaki hain hala tespit edilememiştir. Tüm deliller Gülcemal’i gösterse de Bidar bulduğu delilleri onun anlatmasını bekler.

Blayasky Gülcemali Paris’te bulunan kocasını öldürmekle tehdit ederek kendi adını söylememesi konusunda tehdit eder. Şimdi Gülcemal sevdiği ve vicdanı ile karşı karşıya kalır. Bu ikilimeden bir şekilde çıkması lazımdır ama nasıl bir karar alacaktır.

Tüm bu soruların cevapları Payitaht Abdülhamid’in 118. bölümünde…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.