Meltem Erensoylu’dan Ferdi Baba’nın “Sevda Yelleri”

331

Meltem Erensoylu arabesk müziğin efsane isimlerinden Ferdi Tayfur’un unutulmaz şarkılarından birisi olan “Sevda Yelleri” adlı şarkısını okuyarak arabesk müziğin yeni starı olma yolunda ciddi adımlar attı. Kendine has yorumu ile yılların unutulmaz şarkısı olan “Sevda Yelleri”’ni  müzikseverlerle buluşturdu.

Adını “he ya” adlı şarkı ile duyuran Meltem Erensoylu söz ve müziği Ferdi Tayfur’a ait Sevda Yelleri adlı şarkısını okurken şarkının düzenlemesini de müzik dünyamızın popüler isimlerinden biri olan Mustafa Ceceli yaptı.

Şarkısının dijital platformlarda yayınlanmasının ardından taraflı tarafsız bir çok müzik eleştirmeninden olumlu yorumlar aldığını ifade eden Erensoylu albümünde kendisini hem vokal yapan hem gitar çalan Ferdi Tayfur’un aynı zamanda çektiği klibin yönetmenliğini yapmasından dolayı duyduğu minneti ve teşekkürlerini iletirken eb büyük hayallerinden birisinin de kendisi ile birlikte düet yapmak olduğun söyledi.

Şarkının düzenlemesini yapan Mustafa Ceceli “Meltem Erensoylu ile aramızda muhteşem bir uyum oldu. Daha önce kendisi ile “Bana da Söyle” adlı şarkıda birlikte çalışmıştık. Aslında Ferdi Tayfur gibi büyük bir sanatçının müzik piyasasının içinde devamlı olmamasının müzik piyasası için büyük bir kayıp olduğunu söyleyebilirim. Meltem Erensoylu ile birlikte Ferdi Baba’nın müzik piyasasındaki yokluğunu hissettirmemek için çalıştık ve ortaya mükemmel bir iş çıktı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.