Temmuz ayında belgesele doyacaksınız

273

Belgesel meraklılar Temmuz ayında BBC Earth, kanalında altı yeni belgeseli izleme şansına sahip olacaklar. Temmuz ayının ilk günlerinden itibaren kavurucu yaz sıcağında “Sıfırın Altında Yaşam – Kanada” belgeseli ile kutuplara gidebilir, doğa ve hayvanseverler ise “Hayvan Efsaneleri” belgeseli ile hayvanlar alemi hakkında yeni bilgilere kavuşurken “Piramitler” adlı belgeselle de gizemli bir hayata yolculuk yapacaklar. Ayrıca BBC Earth kanalında Joannna Lumley ile Gizemli Karayipler eşliğinde Havana’dan Haiti’ye olağanüstü bir sahil şeridinde gezinirken kendinizi bir anda  “Yer Altı Dünyaları” ve “Tutankamon: Hayatı, Ölümü ve Mirası” belgeselleri gizem ve tarihi iç içe yaşayabilecekler.

BBC Earth kanalının Temmuz ayındaki en iddialı belgesellerinden biri olan “Primatlar”de dünyamızda bulunan yaklaşık 300’den fazla primat tanıtılırken bunların arasında parmak boyundaki lemurlardan devasa gorillere kadar çok çeşitli boy ve biçimdeki primatların tüm dünyadaki hayvanlar arasında en büyük beyine sahip olduğunu öğrenecek ve farklı bir beslenme tarzı olduklarını göreceğiz.

Bazı primatların yüzen türde olduğu gibi bazılarının da uçan türü olduğunu göreceğimiz bu belgeselde ayrıca primatların mükemmel bir anne ve baba olduklarını, aşık olduklarını ve ilişkilerini uzun süre sürdürdüklerini de öğreneğiz. Himalaya’dan, Amazon ormanlarına ve Sahra çölünden Asya’nın bozkırlarına kadar bir çok yerde yaşayan primatların doğal ortamlarının yok oluşlarına tanık olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.