Defne Samyeli kimdir?

401

Defne Samyeli Malatyalı bir ailenin ikinci kızları olarak İstanbul’da 17 Mart 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çocuk yaşlarında TRT İstanbul Radyosu’na girdi. Lise eğitimini aldığı Nişantaşı Anadolu Lisesi’ni üçüncülükle bitirdikten sonra üniversite imtihanlarının ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünü kazanmasına rağmen öğrenimini iş hayatından dolayı tamamlayamayarak yatay geçişle iş idaresi bölümüne geçerek eğitimini tamamladı.

Dönemin ilk özel televizyonu olan şimdiki adı Star Tv. ‘de 24 Nisan 1991 tarihinde katıldığı güzellik yarışmasında “Türkiye üçüncü güzeli” oldu. Daha sonra Senegal’de katıldığı Avrupa Güzellik Yarışması’nda dördüncü oldu.

Yarışmanın ardından televizyon ekranlarında sunuculuk yapmaya başlayan Samyeli Ümit Aktan ile birlikte sunduğu “İyi Günler Türkiye” adlı programla daha çok tanındı.

Kanal D ekranlarında ana haber bülteni sunan Defne Samyeli önce Milliyet Gazetesi’nde ardından Güneş Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. 1994 yılında en büyük hayallerinden biri olan albümünü de Melih Kibar şarkılarından oluşan “Tek Başına” adlı albümle gerçekleştirir.

Eren Talu ile 29 Haziran 1995 yılında evlenen Defne Samyeli’nin bu evliliğinden Deren ve Derin adında iki kızı dünyaya gelir. 16 yıl Eren Talu ile evli kalan Samyeli 2011 yılında eşinden boşanır.

Ünlü sunucu 2000 yılında rahim kanserine yakalanır ve tedavisi sonrası iyileşmesine rağmen aynı yıl Amerika’ya giderek rahim kanseri ameliyatı geçirerek sağlığına kavuşur. Son günlerde ünlü komedyen Cem Yılmaz ile olan ilişkisi ile gündeme gelen Defne Samyeli televizyon ekranlarında habercilik haricinde ayrıca bir çok televizyon programını başarılı ile sunarken şimdi tekrar sahnelere sarkıcı olarak dönme hazırlığı yapmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.