Şampiyon’da Fırat’ı bekleyen kötü sürpriz nedir?

250

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve ülkemizde yaşanan pandemi süresince ekranlardan uzak kalan “Kafkas” lakaplı eski şampiyon boksör Fırat Bölükbaşı’nın ringlere dönme mücadelesini konu alan “Şampiyon” adlı dizi kaldığı yerden devam ediyor.

Kafes döğüşünde Zafer, Kado’’nun kendi karşısına çıkardığı rakibini yener. Ama Kado bu maçın aslında bir paravan olduğunu ve kendisini tuzağa düşürdüklerini anlamıştır. Zafer rakibin kendisine anlatıldığı gibi gaddar bir dövüşçü değil sadece gariban birisi olduğunu öğrenmiştir ama artık her şey için çok geçtir. Olayı öğrenen Zafer’in kardeşi Nesli’de buna çok üzülür. Çünkü ağbisi gariban adamı hastanelik etmiştir. Kerem gizli gizli antrenman yaparken yakalanır ve Suna tarafından evden kovulur. Suna Nesli’yi karşısına alarak kendisine Kerem’den uzak durmasını söyler.

Fırat cephesinde sorunlar baş göstermeye başlar. Derneğe bağışlaması gereken para ortada yoktur. Paraları çalan Tansel sadece paralara el koymayacak aynı zamanda Fırat’a da pusu kurmak için imkan sağlayacaktır. Tansel salondan ayrılamadan önce beraberinde Elif’i de beraberinde götürerek Fırat’ın Elif’ten şüphe duymasını sağlar. Zafer’in kafes dövüşünü öğrenen nişanlısı Selvi salona gelir ve onu dövüşürken görür. Kafes dövüşünde gördüğü kişi aslında o sevimli ve vicdanlı kişiden eser olamayan acımasız birisidir. Bu gördükleri sonrasında Selvi, Zafer’le ilgili planlarını tekrar gözden geçirmeye karar verir.

 

Fırat cephesinde ise işler karışır… Fırat’ın FMF Derneği’ne bağışlayacağını söylediği para kayıptır. Paraları alıp kaçan Tansel’in planı hazırdır ve sadece paraya konmayacak, Fırat’a da peşinden sürükleneceği sahte bir yem sunacaktır; paralarla birlikte salondan ayrılmadan önce Elif’i de beraberinde götürür ve Fırat’ın ondan şüphe duymasını sağlar.

 

Selvi, Zafer’in kafes dövüşüne çıktığını öğrenmiştir. Nişanlısının çıkacağı son maç sırasında kafes dövüşünün yapıldığı mekana gider ve onu dövüşürken görür. Artık karşısındaki kişi o çok sevdiği, vicdanlı, merhametli adam değildir, gözünü hırs bürümüş, acımasız bir dövüşçüdür… Bu durum Selvi’nin Zafer’le alakalı gelecek planını gözden geçirmesine sebep olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.