Kalk Gidelim’de hayat normale dönüyor

172

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Kalk Gidelim normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden çekimlerine başlanarak kaldığı yerden devam etmeye başladı.

İstanbul’da pandemi süresince kalmak zorunda kalan Seyfettin, arabasının onarılmasıyla nihayet köyüne dönmek üzere yola çıkar. Köyüne dönen sadece Seyfettin değildir aynı anlarda köye dönen bir kişi daha vardır ve o kişi de Ercan’dır.

Birbirlerinden habersiz olarak köye doğru yola çıkan Ercan ve Seyfettin büyük bir tesadüf eseri kader onları tekrar bir araya getirir. , Ercan’ın İstanbul’da olduğunu Meryem bir tesadüf sonucu öğrenirken Meryem’le ortaklaşa fabrika kuracak olan Mustafa Ali fabrika işine ağırlık verir.

Şakir evinde tadilata başlarken muhtar olan babası da Ankara’da olduğu için köyde değildir. Şakir babasının boş olan evin yerleşir. Ama başı gerçekten büyük derttedir. Babası Ankara’ya giderken fabrikadaki hisselerinin yönetimini Veli Demir’e bırakmıştır. Veli Demir’in yaptığı engellemeler yüzünden Şakir istediği hamleleri yapamaz ve mali krize girer. Duru ile Veli bu süreci birlikte ıssız bir köyde birlikte geçirmiştir.

Sevda Seyfettin’in eve döndüğünü öğrenince yemekler hazırlamaya başlar ve pandemi sürecinde saçlarında çıkan beyazları boyatmak isterken talihsizlikler yakasını bırakmaz.  Mustafa Ali’nin küçük bir oyunu sonrasında Sevda öyle bir değişir ki adeta Seyfettin’in küçük dili tutulur. Uzun yolculuk sonrası Seyfettin evine gitmeden annesinde yemek yer. Bunun üstüne Sevda’nın yanına gittiğinde de burada da yemek yiyince olanlar olur. Sık sık baygınlık geçirir. Sevda’nın hazırladığı yemekleri yemesi kocasının başına istemeden dert açar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.