Mehmet Kurtuluş’un büyük başarısı

391

Netflix’te Mayıs ayında yayınlanan ve tüm dünyada büyük bir ilgi ile izlenen “Into The Night” adlı Amerikan yapımı dizinin başrol oyuncularından birisinin Türk olması gururumuzu kabarttı.

Netlix’te yayınlanan dizide Ayaz isminde bir Türk karakteri canlandıran Mehmet Kurtuluş Into The Night adlı diziden önce yine Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi olan Hakan; Muhafız adlı dizide canlandırdığı kötü karakterler sinemaseverlerden büyük alkış almıştı. Henüz 1,5 yaşında iken ailesiyle birlikte Almanya’ya yerleşmek zorunda kalan Mehmet Kurtuluş’un sanat dünyasına adım atışı yine gururumuz olan yönetmen Fatih Akın ile tanışmasıyla değişmişti. Daha lise yıllarında tiyatroculuk yapan Mehmet Kurtuluş Fatih Akın’ın küt filmi “Duvara Karşı” adlı sinema filmi ile sanat dünyasına ciddi bir adım atmıştı.

Mehmet Kurtulmuş ayrıca ülkemizde ve bir çok Ortadoğu ülkesinde büyük bir ilgiyle izlenen Muhteşem Yüzyıl ; Kösem Sultan adlı dizide Derviş Mustafa rolü ile de gönülleri feth etmişti.

Mehmet Kurtuluş, 2002 yılında başrolünü Christian Bale’in oynadığı Equilibrium adlı bilim kurgu filminde küçük rolüyle karşımıza çıkarken 8 saniye adlı filmde Sami rolü ile Hollywood yapımlarında rol almaya devam ederken dünyaca ünlü oyuncu Samuel L. Jackson ile birlikte Big Game adlı bir filmde oynama başarısını gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.