Diziler bayram sonrasında da çekilmeyecek

147

Dünyayı kısa bir sürede etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında kalabalık bir ekip tarafından çekilen sinema ve televizyon dizilerinin çekimlerine ara verilirken ülkemizde de çekimleri ilk durduran Medyapım Fox Tv. ekranlarında yayınlanan Yasak Elma, Baraj ve Öğretmen adlı dizilerin çekimlerini durdurmuştu. Dizilerin Kurban bayramı sonrasında yeniden devam edileceği duyurulmuştu.

Medyapım genel müdürü ve şirketin patronu olan Fatih Aksoy ani bir karar alarak salgın riskinin devam etmesi üzerine dizilerin çekimlerine Temmuz ayı sonuna kadar ara verdiklerini ve dizilerin yeni yayın döneminde ekranlarda olacağını açıkladı.

Savaşçı ve Bir Annenin Günahı adlı dizilerin yapımcısı olan Limon Yapım ile Hekimoğlu dizisini yapan Karga Seven Yapımda dizi çekimlerine ara vermişti.

İçişleri Bakanlığı bir genelge hazırlayarak 81 ilin valiliğine gönderdiği bir yazıda “Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.),her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil),çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetlerinin geçici bir süreliğine durdurulacağı” belirtilmişti. Yapım şirketleri de bulaşma riskinin yüksek olması nedeniyle dizi çekimlerine ara verildiğini açıklamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.