TRT 1’in Ramazan dizisi “Kuşlarla Yolculuk”

379

TRT 1’in Ramazan ayına özel “Kuşlarla Yolculuk” adlı dizisi yayına başlayacak. 29 bölüm olarak çekilen dizi her akşam 18:50’de TRT 1 ekranlarında seyircisi ile buluşacak. Dizinin başlıca rollerini Erdinç Gülener, Tuncer Salman, Derda Yasir Yanal, Hamdi Alp, Halit Can Ünal, Mehmet Emin, Musa Evren, gibi isimler üstlenirken dizinin senaryosunu Serdar Özönalan ve Hasan Erimez kaleme alırken dizinin yönetmen koltuğunda da Sedat İnci yaparken konspept danışmanlığını da Dr. İbrahim Halil Üçer üstlendi.

Dizinin her bölümünde Papağan’ı temsil eden ve ölümsüzlük iksirini bulma peşinde olan Seyyah’ın yaşayacağı imtihanı ve şeyh’in rehberliğine duyacağı ihtiyaçları anlatacak. Dizinin her bir bölümünde 9 kuşu simgeleyen dervişlerin ve Hüdhüd’ü simgeleyen şeyhin hayata bakış açısını, felsefeleri, tutumları ve yaşadıkları imtihan anlatılırken her bölümde şeyhin telkin ve tavsiyeleri ekranlara yansıyacak.

Dizinin yapımcılığını Akli Film Emre Konuk yaparken dizinin ilk bölümünde keklik karakterinin dünyaya karşı tamahkar olması işlenirken derviş Cihan’ınn da gizliden gizliye mal biriktirme zaafı anlatılacak. Seyyah’ın gezip gördüğü yerleri anlatması Cihan’ın zaafını daha da ortaya çıkarmaya başlayacaktır.  Yaş odunları kuru odunlarla karıştırarak dergaha daha çok para götürmek için yaptığından dolayı büyük pişmanlık duymaya başlar.

TRT 1’in Ramazan ayına özel dizisi Kuşlarla Yolculuk belki de aynı zamanda bir çok insan kendi içinde iç hesaplaşma yaşamasını sağlayacak bir dizi olacağa benziyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.