Koronavirüs günlerinde sokak hayvanlarını unutmadılar

187

“Yalnızlık Teorisi” adlı albümlerini kısa bir süre önce sevenleriyle buluşturduktan sonra albümün ikinci klip şarkısı “Tıpış Tıpış ” adlı şarkıları ile müzikseverlerin dikkatini çeken konserlerin vazgeçilmez gruplarından biri olan Pixel grubu üyeleri koronavirüs günlerinde zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışan sokak hayvanlarını unutmadılar.

Çıktıkları tüm konserlerden elde ettikleri gelirlerin bir kısmını sokak hayvanlarına tedavi ve mama desteği için ayıran Pixel grubu bu zor günlerde yine sokak hayvanlarını unutmayarak kanunen geçici olarak kapatılan kafe ve restoranların kapanmasının ardından sokak hayvanlarının açlıkla karşı karşıya kalmalarına seyirci kalamayarak her gün sokaklara çıkarak sokak hayvanları için mama dağıtarak bu canların karınlarını doyurmaya devam ediyor.

Sokak hayvanlarına mama dağıtmaları hakkında açıklama yapan grubun solisti Seda Oyan “Farkındalık yaratmak adına herkesin sokak hayvanlarına bu dönemde daha fazla mama desteği yapması gerektiğini, onlar için hayvan kelimesi kullanmak yerine bize emanet edilen canlar olarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Grubumuzun kurulduğu ilk günden itibaren çıktığımız konserlerden elde ettiğimiz gelirin bir kısmını daima sokak hayvanlarının tedavisi ve mamaları için harcıyorduk. Konserlerimiz ertelenmiş olsa da onlara desteklerimiz daha fazla devam edecek. Grup arkadaşlarımızla beraber İstanbul’un en ücra köşelerine kadar gidip mama dağıtımı yapmaya devam ediyoruz. Aslında herkes kendi mahallesinde bunu yapmış olsa bu canların sorunları halledilmiş olur” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.