Payitahtta Kanuni Esasi

184

TRT 1 ekranlarında yayınlandığı Cuma akşamlarına damga vurarak seyircisini ekranlara bağlayan  “Payitaht Abdülhamid” yüz on beşinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Mahmut Paşa sayesinde Hechler’in kurduğu tuzaktan son anda kurtulan Abdülhamit’i bu sefer de Hechler’in dinamitleri patlatması sonucu zor durumda kalabilecektir. Dinamitlerin peşine Halil Halid düşer. Zülüflü Abdülhamid’in emriyle Akabe’ye gidecek askerleri engeller. Zülüflü ve Hechler askerleri Abdülhamid’e karşı kullanmak için harekete geçerken, askerler paşaları birbir tutuklamaya başlarlar. Payitahtın göbeğinde dinamitler patlamaya başlar. Abdülhamid’in önüne kanuni esasiyeyi tekrar getiren Hechler bunu yürülüğe koyma şartını getirir.

Zekiye Sultan’ın eşinin Zişan adında bir metresi olduğunu öğrenen Naime büyük bir şaşkınlık yaşar ve adeta ne yapacağını bilemez. Naime ile görüşen Bidar ona bu olaya asla karışmamasını tembih ederek uyarır. Metres yüzünden iki kardeş arasında kızılca kıyamet kopar.

Biyolojik silahı aktiv eden Blayatsky Payitahtta salgın bir hastalık başlatmak ve laboratuvarda ölen Zişan’ın katili olarak Zekiye Sultan’ı göstererek Payitahtın itibarını yerle bir etmek için harekete geçer. Blayatsky bu hunharca düşündüğü planını gerçekleştirebilecek midir?

Abdülhamid Hechler’in önüne sürdüğü Kanuni Esasiyi yürürlüğe koyacak mıdır?

Tüm bu soruların cevapları bu hafta yüz on beşinci bölümü TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Payitaht Abdülhamid adlı dizide bizleri bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.