Ev yapımı ilk bölümüyle ekranlarda

162

TRT 1 tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında dünya televizyon tarihinde bir ilke imza atarak teknik ekipman kullanılmadan oyuncu kadrosunun kendi evlerinden gerçekleştirdikleri “Seksenler” adlı dizinin çekimleri tamamlanarak ilk bölümü yayına hazırlandı.

Dizinin bu şekilde çekilen ilk bölümünde neler yaşanacak

Koronavirüs salgınının baş göstermesi üzerine herkes mecburen evlerine çekilmiştir. Bir çok işyeri kapandığı gibi aynı zamanda bir çok dizi seti kapanmıştır. Yapımcı ve senarist Birol Güven herkesin evlerine kapandığı bu dönemde dizi oyuncularını ve set ekibini toplayarak çekimlere devam etmek ister. Ama ne set ekibi ne oyuncular buna yanaşmazlar. Ne yapacağını şaşıran Birol Güven buna bir çözüm yolu bulmak için çözümler aramaya başlar. Bulduğu en akıllıca çözüm ise tüm oyuncu ekibindeki arkadaş çekimlerine evlerinde kendi imkanları ile devam etmesi olur.

Bu fikrini oyuncu ekibi ile paylaşan Birol Güven ekibindeki oyuncularında bu çözüme sıcak bakması için kolları sıvayarak her oyuncu kendi evinde çekimlerini yaparak yapımcı Birol Güven’e ulaştırır.

“Seksenler” dizisi bir anda “Ev yapımı” olarak ekranlara gelirken ünlü oyuncular ev halleriyle seyircilerinin karşısına çıkarken kendilerine ait has bir dille evde günlerini nasıl geçirdiklerini eğlenceli bir üslupla ekranlara yansıtmaya çalışacaklar. Ünlü oyuncular izleyicilerine bu sıkıntılı günlerde keyifli anlar yaşatmanın vereceği mutluluğun paha biçilmez olduğunu dile getirdiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.