Müge Anlı’ya tepkiler dinmek bilmiyor

75

ATV’de yayınlanan ve ekranların fenomen programlarından birisi olan Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programın yapımcısı ve sunucu olan Müge Anlı’nın programında doktorlar hakkında sarf ettiği sözler ardından sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı.

Ülkemizde de baş gösteren koronavirüs salgını sonrasında gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanları hakkında iddialara göre “Müge Anlı migren hastası olarak kendisine iğne yaptırmak için bir hastanenin acil servis kapısına giderek kapıda bulunan görevliye migren iğnesini hastanede değil de aracında yaptırmak istediğini belirtmiş ama Müge Anlı’nın bu talebi doktorlar tarafından kabul edilmemişti. Doktorlar kendisine sadece hastane içinde iğne yapabileceklerini söylemesi üzerine hastanenin acil servisinden iğne yaptırmadan ayrıldı.” Daha sonra canlı yayına çıkan ünlü sunucu Müge Anlı canlı yayında yaşadıklarını anlattıktan sonra doktorların bu tavrından dolayı memnun olmadığını dile getirerek “Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın” ifadelerini kullandı. Müge Anlı’nın iddialara göre kendisine aracının içinde iğne yapmayı kabul etmeyen doktor için  “İnşallah sen de birgün böyle bir migren ağrısı çekersin ve aynı tavırla karşılaşırsın” dediği iddia edildi.

SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ

Olayın sosyal medyada kısa sürede yayılması üzerine binlerce sosyal medya kullanıcısı bir kampanya başlatarak canlı yayında Müge Anlı’nın sağlık çalışanlarına karşı nefret ve kin oluşturduğunu düşünerek ağır eleştirilerde bulundular. Kısa bir sürede Twitter’da bir çok kullanıcı ‘mügeanlıözürdile’ hashtagi ile attığı tweetler sonrası konu trend topic listesinde bir numaraya kadar da yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.