Payitaht’ta büyük hesaplaşma

177

TRT1 ekranlarında yayınlanan dönem dizisi olarak Cuma akşamları yayınlanan ve izleyicisini ekran başına kilitlemeye devam eden Payitaht Abdülhamid yüz on ikinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Her bölümü merakla ve heyecanla beklenen sevilen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

İngilizlerin sırrını Zalman özgürlüğü karşısında Abdülhamid’e söylemek zorunda kalır. İngilizler harp zamanı ve isyan durumunda kullanılmak üzere bir çok silahı farklı yerlerde gömmüşlerdir. Halil Halid ve adamları silahların yerlerini gösteren haritayı bulmak için harekete geçerken Almanlarla Abdülhamid yeni tren yolu anlaşmasını imzalar. İhaleyi almak isteyen Hechler ihaleyi iptal ettirmek için uğraş vermek için hamlelerini yapmaya başlar. Bunun için Abdülhamid’in karşısına çıkar. Aksi halde gazetelerde haberler çıkacak, Abdülhamid ve paşalarına halkın itibarı azalacak ve isyan başlayacaktır.

Saraya gelen Zekiye Sultan babası Abdülhamid ile Bidar arasındaki soğukluğu fark eder. Naime ise yıllardan beri varlığından rahatsızlık duyduğu ve kıskandığı Zekiye Sultan’ın saraya tekrar gelmesi üzerine hırçınlaşmaya başlar. Naime ile buluşmak ve barışmak isteyen Kemalettin’den ilk hamle gelir.

 

Kemalettin’in hamlesine Naime ne cevap verecektir? Blavatsky gizli geçitten Yıldız Sarayı’na ulaştığında onu neler beklemektedir? Abdülhamid ile Bidar arasında uzun süredir devam eden soğukluk devam edecek mi? Zalman’a büyük bir kini olan Selim kendisine yapılanların bedelini ödetebilecek midir? Hechler’in son kozunu Abdülhamid bozabilecek midir?

 

Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Payitaht Abdülhamid dizisinde…

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.